دگرباشان جنسی فقط در جریان بازی‌های جام جهانی فوتبال به گونه‌ی مشروط اجازه ورود و اقامت در قطر را دارند

International Misleading

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی از رفع محدودیت‌های همجنس‌گرایی در قطر خبر داده‌اند. آنان مدعی اند که در آستانه شروع جام جهانی فوتبال در قطر، همجنس‌گرایی در آن کشور نیز آزاد می‌شود.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو در پیوند به این خبر نشان می‌دهد که همجنس‌گرایی هم‌چنان در قطر ممنوع است. بر اساس این یافته‌ها، همجنس‌گرایان فقط در جریان بازی‌های جام جهانی فوتبال اجازه‌ی ورود و اقامت را در آن کشور دارند.

ادعا: شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی از رفع محدودیت‌های همجنس‌گرایی در قطر خبر داده‌اند. آنان مدعی اند که در آستانه شروع جام جهانی فوتبال در قطر، همجنس‌گرایی در آن کشور نیز آزاد می‌شود.

در ادعای که کاربران در ۳ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی منتشر کرده‌اند، آمده است که همجنس‌گرایی در قطر آزاد می‌شود. آنان مدعی اند که دولت قطر به دلیل برگزار کردن جام جهانی فوتبال و کسب میلیون‌ها دالر، تصمیم دارد که همجنس‌گرایی را در آن کشور به رسمیت بشناسد. کاربران هم‌چنان گفته‌اند که تیم‌های معروف فوتبال پیش از این اعلام کرده بوده‌اند که به علت سیاست‌های ضد بشری در قطر، آنان بازی نخواهند کرد. 

Facebook-Post / Archived-Post

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو در پیوند به این خبر نشان می‌دهد که همجنس‌گرایی هم‌چنان در قطر غیرقانونی و ممنوع است. بر اساس این یافته‌ها، همجنس‌گرایان فقط در جریان بازی‌های جام جهانی فوتبال اجازه‌ی ورود و اقامت را در آن کشور دارند.

یورونیوز در ۲ اپریل ۲۰۲۲ میلادی به نقل از دولت قطر گزارش داده است که نمایش نمادهای همجنس‌گرایی در مسابقات جام جهانی فوتبال ممنوع است. در این گزارش آمده است که تماشاگران مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ که همجنس‌گرا هستند و هم‌چنین حامیان آن‌ها حق ندارند نمادها و پرچم‌های رنگین‌کمان خود را در آن کشور به نمایش بگذارند.

بر اساس این گزارش، عبدالعزیز عبدالله‌الانصاری به آسوشتیدپرس گفته است که دگرباشان جنسی از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر در قطر مورد استقبال قرار خواهند گرفت. او هم‌چنان گفته است که یک فرد همجنس‌گرا می‌تواند مسابقات فوتبال‌ را در قطر تماشا کند، اما برای نمایش گرایش‌های خود به این کشور نیاید و به تمام جامعه توهین نکند.

این مقام قطری تاکید کرده است که قطری‌ها نمی‌توانند برای ۲۸ روز جام جهانی فوتبال، در دین‌شان تغییری ایجاد کنند. 

Euro-News / Archived-Link

از سوی دیگر، بی‌بی‌سی فارسی نیز در ۳ اپریل ۲۰۲۲ گزارش داده است که همجنس‌گرایی در قطر غیرقانونی است و آن کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ی نسبت به دگرباشان جنسی دارد.

در این گزارش به نقل از فاطمه النعیمی، مدیر روابط عمومی کمیته برگزار کننده مسابقات گفته شده است که قطر به تمامی افراد خیر مقدم می‌گوید.

در این گزارش هم‌چنان آمده است که نمایش عمومی محبت (صمیمیت جسمی در معرض دید دیگران) در فرهنگ قطری جای ندارد. مردم محلی از گردشگران با هر پیش‌زمینه‌ای توقع دارند که به آداب و رسوم آن‌ها احترام بگذارند. 

BBC-Persian / Archived-Link

بر بنیاد یافته‌های فاکت‌کریسیندو، همجنس‌گرایی هم‌چنان در قطر غیرقانونی است و افراد دگرباش جنسی در آن کشور به شدت مورد مجازات قرار می‌گیرند. یافته‌های به‌دست آمده می‌رسانند که تاکنون حکومت قطر هیچ تصمیمی را برای قانونی کردن همجنس‌گرایی در آن کشور اعلام نکرده است. 

Avatar

عنوان: دگرباشان جنسی فقط در جریان بازی‌های جام جهانی فوتبال به گونه‌ی مشروط اجازه ورود و اقامت در قطر را دارند

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: Misleading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *