فیسبوک: با گسترش هشتک پاکستان باید تحریم شود، حساب‌های کاربران پاکستانی مسدود نمی‌شود

False International

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی با نشر مطلبی از مسدود شدن موقتی حساب‌های فیس‌بوکی کاربران پاکستانی خبر داده‌اند. کاربران با انتشار این مطلب گفته‌اند در صورتی‌که تا 96 ساعت و یا 4 روز دیگر هشتک « پاکستان باید تحریم شود »  در رسانه‌های اجتماعی گسترش یابد، فیس‌بوک حساب‌های کاربران پاکستانی‌اش را به طور موقت مسدود خواهد کرد.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو(Factcrescendo) نشان می‌دهد که فیس‌بوک با تکذیب این مطلب گفته است که این شرکت حساب‌های کاربران پاکستانی‌اش را مسدود نمی‌کند.

ادعا: شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان مطلبی را در پیوند به مسدود شدن حساب‌های فیس‌بوکی کاربران پاکستانی منتشر کرده‌اند. آنان با نشر این مطلب مدعی اند در صورتی‌که تا 96 ساعت و یا 4 روز دیگر هشتک « پاکستان باید تحریم شود »  در رسانه‌های اجتماعی گسترش یابد، فیس‌بوک حساب‌های کاربران پاکستانی‌اش را به طور موقت مسدود می‌کند. کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان این مطلب را از 8 آگست 2021 میلادی به این‌سو همه‌گانی کرده‌اند.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\10.08.2021\Pakistan must be sanctioned.png

FacebookFacebookFacebookFacebook
Archived-LinkArchived-LinkArchived-LinkArchived-Link

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو (Factcrescendo) در پیوند به این مطلب نشان می‌دهد که با گسترش هشتک « پاکستان باید تحریم شود » فیس‌بوک تصمیم ندارد تا حساب‌های کاربران پاکستانی‌اش را به طور موقت و یا دایم مسدود کند. فاکت‌کریسیندو در تماسی با سخنگوی فیس‌بوک دریافته است که این مطلب بی‌اساس است. سخنگوی فیس‌بوک با رد انسداد حساب‌های کاربران پاکستانی به فاکت‌کریسیندو تایید کرده است که حساب هیچ کاربر پاکستانی با گسترش این هشتک در روزهای آینده مسدود نمی‌شود. وی مطلب نشر شده مبنی بر انسداد موقتی حساب‌های فیس‌بوکی کاربران پاکستانی در صورت گسترش هشتک « پاکستان باید تحریم شود » را نادرست خوانده است.

نتیجه‌گیری: با گسترش هشتک « پاکستان باید تحریم شود » فیس‌بوک تصمیم ندارد که حساب کاربران پاکستانی‌اش را مسدود کند.

Avatar

عنوان: فیسبوک: با گسترش هشتک پاکستان باید تحریم شود، حساب‌های کاربران پاکستانی مسدود نمی‌شود

بررسی واقعیت توسط:  Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *