تصویر پیرزن چینی که ادعا می‌کرد مسن‌ترین فرد جهان است به عنوان تصویر مرد 256 ساله منتشر شد

False International

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان با نشر تصویر چهره یک فرد مسن ادعا کرده‌اند که وی لی‌شینون، مردی که 256 سال عمر و در طول این دوران 23 بار ازدواج کرده است.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو با استفاده از موتورهای جستجوی تصاویر در پیوند به این تصویر نشان می‌دهد که کاربران تصویر لومیژن (Luo Meizhen)، زنی که ادعا می‌کرد مسن‌ترین فرد جهان است را منتشر کرده‌اند.

ادعا: شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان با همه‌گانی کردن تصویر چهره یک فرد مسن ادعا کرده‌اند که وی بیش از 200 سال عمر کرده است. کاربران در ادعاهای شان از وی هم‌چون لی‌شینون نام برده و گفته‌اند که او 256 سال زنده‌گی کرده است. به نقل از کاربران لی‌شینون در طول زنده‌گی‌اش 23 باز ازدواج کرده و از وی 180 نفر نواده به‌جا مانده است. این ادعا و تصویر از 27 نوامبر 2021 میلادی به این‌سو در صفحات رسانه‌های اجتماعی همه‌گانی شده است.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-LinkArchived-LinkArchived-Link

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو با استفاده از موتورهای جستجوی تصاویر در پیوند به این تصویر نشان می‌دهد که کاربران تصویر لومیژن (Luo Meizhen)، زنی که تصور می‌کرد مسن‌ترین فرد جهان است را منتشر کرده‌اند.

در 5 سپتامبر 2012 میلادی دیلی‌میل در گزارشی گفته است که لومیژن (Luo Meizhen)، مدعی پیر ترین فرد جهان یک‌صدو بیست و هفتمین سالگرد تولدش را جشن گرفته است. به نقل از گزارش این خانم با یگانه پسرش که در سن 61 ساله‌گی وی را به‌دنیا آورده است در باما، آستان گوانکشی در جنوب چین زنده‌گی می‌کند. در گزارش هم‌چنان گفته شده است که او در 9 جولای 1885 میلادی بر اساس تقویم چینی به‌دنیا آمده است. بر اساس این تاریخ وی 127 سال عمر کرده و عمر او 5 سال بیشتر از جین‌لوییز کالمنت (JEANNE LOUISE CALMENT)، مسن ترین فرد جهان دوام کرده است.

Dailymail / Archived-Link

از سوی دیگر وبسایت Medicaldaily در 12 جون 2013 میلادی نگاشته است که لومیژن چینی، مسن‌ترین زن جهان در 127 ساله‌گی درگذشته است. بر اساس این یادداشت تاکنون سن او مورد تایید گینس قرار نگرفته است.

Medicaldaily / Archived-Link

گینس: در گینس پیشینه‌ای طولانی‌ترین دوره‌های زنده‌گی را خانم جین‌لوییز کالمنت (JEANNE LOUISE CALMENT) فرانسوی با سپری کردن 122 سال طول عمر و آقای جیرومون‌کیمورا (JIROEMON KIMURA) جاپانی با طول عمر 116 سال ثبت کرده‌اند. 

Guinness World RecordsGuinness World Records
Archived-LinkArchived-Link

در اینجا تصویر آقای لی چینگ‌یون (Li ChingYuen) و تصویر خانم لومیژن (Luo Meizhen) برای تفکیک آن دونفر در کنارهم قرار داده شده است. باید یاد آور شد که این تصویرها از اینترنت برداشته شده است.

نتیجه‌گیری: کاربران تصویری از خانم لومیژن (Luo Meizhen) که ادعا داشت مسن‌ترین فرد جهان است را به عنوان تصویر آقای لی چینگ‌یون (Li ChingYuen) 256 ساله منتشر کرده‌اند.

Avatar

عنوان: تصویر پیرزن چینی که ادعا می‌کرد مسن‌ترین فرد جهان است به عنوان تصویر مرد 256 ساله منتشر شد

بررسی واقعیت توسط:  Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *