ملک یمین؛ جورجینا رودریگز چه نسبتی با کریستیانو رونالدو دارد؟

Explainer International Sports

شماری از رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی هم‌زمان با نشر تصویری از برگه اقامتی جورجینا رودریگز، همسر کریستیانو رونالدو مدعی اند که از وی در آن برگه به عنوان ملک یمین(کنیز) نام برده شده است. ملک یمین به زن برده یا کنیز گفته می‌شود.

کاربران این ادعا و تصویر را از ۵ جنوری ۲۰۲۳ میلادی به این‌سو منتشر کرده‌اند. به نقل از کاربران، دولت آل‌سعود نسبت جورجینا و رونالدو را در آن برگه کنیز و مالک ثبت کرده است. کاربران هم‌چنان گفته‌اند که بر اساس قوانین عربستان سعودی به زنانی که به گونه‌ی رسمی ازدواج نکرده و با مردان ثروت‌مند عرب زنده‌گی می‌کنند، ملک یمین یا کنیز خطاب می‌شود. در ادامه هم‌چنان آمده است که قرار است رونالدو، جورجینا و فرزندان آنان در ریاض، پایتخت عربستان سعودی مسکن‌گزین شوند.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post
Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post

برخی از وبسایت‌های خبری نیز با نشر این تصویر از سفر جورجینا رودریگز به عربستان سعودی به عنوان کنیز رونالدو خبر داده‌اند. به نقل از آنان، تصویر منتشر شده از پاسپورت جورجینا رودریگز نشان می‌دهد که او به عنوان ملک یمین یا همان کنیز رونالدو سفر کرده و این عنوان در پاسپورت او آمده است.

EtemadonlineHamshahrionline
Archived-LinkArchived-Link

این ادعا و تصویر را شماری از کاربران توییتر نیز همه‌گانی کرده‎اند. آنان هم‌چنان مدعی اند که دولت آل‌سعود در برگه اقامتی جورجینا رودریگز، از او هم‌چون ملک یمین(کنیز) کریستیانو رونالدو نام برده است.

Archived-Tweet

یافته‌های ما در پیوند به این ادعا و تصویر نشان می‌دهد که تصویر برگه اقامتی که در آن از جورجینا رودریگز به عنوان ملک یمین(کنیر) رونالدو نام برده شده، جعلی است.

بررسی واقعیت: یافته‌های ما در پیوند به این ادعا و تصویر نشان می‌دهد که تصویر برگه اقامتی که در آن از جورجینا رودریگز به عنوان ملک یمین(کنیر) رونالدو نام برده شده، جعلی است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، نسبت جورجینا رودریگز در برگه‌ی اقامت اصلی او زوجه(همسر) نگاشته شده است.

وبسایت سی‌ان‌ان عربی در ۵ جنوری ۲۰۲۳ میلادی با نشر خبری گفته است که نسبت رابطه جورجینا با رونالدو در برگه‌ی اقامتی او جعل شده است. در این خبر آمده است که کاربران شبکه‌های اجتماعی یک تصویر جعلی از برگه اقامتی جورجینا رودریگز را منتشر کرده‌اند. به نقل از این خبر، شریک زنده‌گی رونالدو خواستار پیگرد قانونی جعل‌کاران شده است.

CNN-Arabic / Archived-Link

و اما وبسایت msr2030 تصویری از برگه اقامتی جورجینا رودریگز که در آن نسبت او با رونالدو زوجه(همسر) نگاشته شده است را در ۳ جنوری ۲۰۲۳ میلادی منتشر کرده است.

msr2030 / Archived-Link

در این‌جا، دو تصویری که نسبت جورجینا رودریگز با کریستیانو رونالدو در آنها زوجه و ملک یمین نگاشته شده‌اند.

خلاصه: بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، تصویر برگه اقامتی که در آن از جورجینا رودریگز به عنوان ملک یمین(کنیز) رونالدو نام برده شده، جعلی است.

Avatar

عنوان: ملک یمین؛ جورجینا رودریگز چه نسبتی با کریستیانو رونالدو دارد؟

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: Explainer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *