ملکه زیبایی که به یک‌باره‌گی تبدیل به یک چهره جنگی شده بود گفت که او نظامی نیست

False International

شماری از رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی با نشر تصویرهای اناستاسیا لنا، ملکه زیبایی پیشین اوکراین ادعا کرده‌اند که او برای دفاع از کشورش در مقابل تهاجم روسیه به صف نیروهای مسلح اوکراین پیوسته است.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو در پیوند به خبر نشر شده نشان می‌دهد که رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی دست به نشر یک خبر تایید ناشده زده‌اند. اناستاسیا لنا با نشر یادداشتی در صفحه‌ی انستاگرام خودش گفته است که او یک نظامی نه بلکه یک شخص عادی است. بر اساس یافته‌های فاکت‌کریسیندو، بانو لنا تایید کرده است که تصویرهای او برای الهام بخشیدن به مردم بوده است.

ادعا: شماری از رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی با نشر تصویرهای اناستاسیا لنا، ملکه زیبایی پیشین اوکراین ادعا کرده‌اند که او برای دفاع از کشورش در مقابل تهاجم روسیه به صف نیروهای مسلح اوکراین پیوسته است. تصویرهای که در صفحات رسانه‌های اجتماعی نشر شده است بانو لنا را با لباس نظامی و سلاح نشان می‌دهد. تصویرهای اناستاسیا لنا و خبر پیوستن او به صف نیروهای مسلح اوکراین از ۲۷ فبروری ۲۰۲۲ میلادی به این‌سو در صفحات رسانه‌های اجتماعی همه‌گانی شده‌اند.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-Post
Facebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-Post

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو در پیوند به خبر نشر شده نشان می‌دهد که رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی دست به نشر یک خبر تایید ناشده زده‌اند. اناستاسیا لنا با نشر یادداشتی در صفحه‌ی انستاگرام خودش گفته است که او یک نظامی نه بلکه یک شخص عادی است. هم‌زمان با این خبر تصویرهای که در آنها بانو لنا با لباس نظامی و سلاح مشاهده می‌شود نیز همه‌گانی شده‌اند. یافته‌های فاکت‌کریسیندو در پیوند به این تصویرها هم‌چنان حاکی از‌ آن است که این تصویرها از جریان نبرد حقیقی نبوده بلکه از صحنه‌ی بازی ایرسافت اند. بانو لنا در شرح این تصویرها گفت که هدف از تصویرهای او الهام بخشیدن به مردم بوده است.

در ۲۸ فبروری ۲۰۲۲ میلادی، اناستاسیا لنا در یادداشتی که در صفحه‌ی انستاگرام خودش منتشر کرد، گفته است که او یک نظامی نه بلکه فقط یک زن و یک انسان عادی مثل سایر مردم کشورش است. در این یادداشت بانو لنا تایید کرده که او سال‌ها بازیکن ایرسافت بوده است و تمامی تصویرهای که او در صفحه‌ی خودش منتشر کرده به هدف الهام بخشیدن به مردم بوده است. در این تصویرها، سلاح‌های دست داشته‌ی بانو لنا ساخته‌گی اند که در بازی‌های ایرسافت از آنها کار گرفته می‌شود.

Archived-Post

از سوی دیگر، فاکت‌کریسیندو با مرور بر تصویرهای اناستاسیا لنا که در صفحه‌ی انستاگرام وی بارگذاری شده‌اند و با توجه به تاریخ بارگذاری آنها دریافته است که این تصویرها پیش از حمله نظامی روسیه به اوکراین ضبط و در فضای مجازی همه‌گانی شده‌اند.

Instagram-PostInstagram-PostInstagram-PostInstagram-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post

ایرسافت (Airsoft) چیست: ایرسافت یک بازی تیمی و یک ورزش تیراندازی است که تاکتیک‌های نظامی را در بر دارد. از ایرسافت به عنوان شبیه‌سازی نظامی هم‌چنان یاد می‌شود. سلاح‌های که در این بازی به‌کار گرفته می‌شوند شبیه سلاح‌های حقیقی و اما مصنوعی اند. این بازی از نظر مفهومی شباهت زیادی با بازی پینت‌بال دارد.

نتیجه‌گیری: بر اساس برخی یافته‌ها خبرهای مبنی بر پیوستن اناستاسیا لنا به نیروهای مسلح اوکراین صحت ندارد. یافته‌ها هم‌چنان نشان می‌دهند که هم‌زمان با این خبر شماری از تصویرهای قدیمی بانو لنا که در حین بازی ایرسافت ضبط شده‌اند نیز بازنشر شده‌اند.

Avatar

عنوان: ملکه زیبایی که به یک‌باره‌گی تبدیل به یک چهره جنگی شده بود گفت که او نظامی نیست

بررسی واقعیت توسط:  Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *