آیا مرد جاپانی «توکو» تبدیل به یک سگ شده است؟

Explainer International Uncategorized

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از تبدیل شدن یک مرد جاپانی به یک سگ خبر داده‌اند.

کاربران مدعی اند که یک مرد جاپانی با هزینه ۱۵هزار دالر به آرزوی کودکی‌اش دست یافت و خودش را تبدیل به یک سگ کرده است. کاربران گفته‌اند که او در مدت چهل روز فرایند تبدیل شدن به یک سگ را طی کرده است.

برخی از کاربران با انتقاد از این مرد جاپانی، این کار او را جهالت و نادانی خوانده و عده‌ی هم این عمل را نتیجه نظام‌های بشری و گمراهی انسان‌ها تلقی کرده است. 

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post

برخی از کاربران توییتر نیز این خبر را منتشر کرده‌اند. آنان هم‌چنان با انتقاد از این مرد جاپانی گفته‌اند که او از کودکی آرزود داشت که به یک سگ تبدیل شود. به نقل از کاربران، این مرد در نهایت با هزینه ۱۵هزار دالر در مدت چهل روز به این آرزو دست یافته است.

Archived-Link

یافته‌ها در پیوند به این خبر حاکی از آن است که این مرد هنوز یک انسان است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، او با پوشیدن یک لباس مخصوص فقط در ظاهر شبیه به یک سگ شده است.

بررسی واقعیت: یافته‌ها در پیوند به این خبر حاکی از آن است که این مرد هنوز یک انسان است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، او با پوشیدن یک لباس مخصوص فقط در ظاهر شبیه به یک سگ شده است.

وبسایت میرور با نشر گزارشی در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی، گفته که این مرد ۱۲هزار و ۴۸۰ پوند را هزینه کرده است تا به آرزوی دیرینه‌اش دست یابد. بر اساس این گزارش، این مرد اما نگران است که دوستانش این عمل او را عجیب تلقی کنند.

توکو، مردی جاپانی که رویای سگ شدن را به‌سر داشت، در نهایت توانست که با پوشیدن یک‌دست لباس «کولی» به عنوان یک سگ ظاهر شود. در این گزارش آمده است که او در هر ماه چندین بار این لباس را بر تن و فانتزی دوران کودکی‌اش را زندگی می‌کند.

در این گزارش گفته شده است که او غذای مخصوص سگ‌ها را نمی‌خورد بلکه از غذای بدیل استفاده می‌کند. او لباس «کولی» را از زپت، کارگاه جاپانی که برای فیلم‌های معروف مجسمه و مدل می‌سازد، خریداری کرده است. به نقل از این گزارش، ساخت این لباس ۴۰ روز را در بر گرفته است. 

Mirror-Report / Archived-Link

از سوی دیگر، دیلی‌میل نیز با نشر گزارشی در ۲۶ جولای ۲۰۲۳ میلادی، گفته است که این مرد جاپانی به دلیل قضاوت دیگران هویت خودش را فاش نکرده است. این مرد جاپانی تایید کرده که این عمل او یکی از سرگرمی‌های زندگی‌اش است و نمی‌خواهد که هم‌کارانش از این سرگرمی او اطلاع یابند. 

Daily Mail-Report / Archived-Link

خلاصه: توکو، مرد جاپانی هنوز یک انسان است و او فقط با پوشیدن یک لباس مخصوص به عنوان یک سگ ظاهر شده است.

Avatar

عنوان: آیا مرد جاپانی «توکو» تبدیل به یک سگ شده است؟

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: Explainer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *