دفتر شورای امنیت ملی افغانستان با نشر یادداشتی کناره‌گیری حمدالله محب را رد کرده است

False Political

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان از کناره‌گیری حمدالله محب، مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری خبر داده‌اند. علت‌های متفاوتی در پیوند به کناره‌گیری وی از سوی کاربران نگاشته است.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو(Factcrescendo) حاکی از آن است که این خبر از سوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان رد گردیده است. دفتر شورای امنیت ملی با نشر یادداشتی در صفحه‌ای فیس‌بوکش خبر نشر شده را بی‌اساس و تبلیغات دشمنان عنوان کرده است.

ادعا: شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان از کناره‌گیری حمدالله محب، مشاور امنیت ملی ریاست جمهور خبر داده‌اند. علت‌های متفاوتی از سوی کاربران در پیوند به کناره‌گیری این مقام بلند پایه حکومت افغانستان نگاشته شده است. شماری گفته‌اند که وی سپس از رسیدن به مقصد و برآورده شدن هدف‌هایش کناره‌گیری کرده و عده‌ای هم گفته‌اند که رییس جمهور وی را وادار به کناره‌گیری کرده است. کاربران این خبر را از 12 آگست 2021 میلادی به این‌سو همه‌گانی کرده‌اند.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\13.08.2021\Hamdullah Muhib resigned.png

FacebookFacebookFacebookFacebookFacebookFacebook
Archived-LinkArchived-LinkArchived-LinkArchived-LinkArchived-LinkArchived-Link

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو (Factcrescendo) نشان می‌دهد که خبر کناره‌گیری حمدالله محب، مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری افغانستان تایید نشده است. بر اساس یافته‌های فاکت‌کریسیندو دفتر شورای امنیت ملی با نشر یادداشتی در صفحه فیس‌بوک این شورا، خبر نشر شده را بی‌اساس خوانده است.

در یادداشتی که در 12 آگست 2021 میلادی از سوی دفتر شورای امنیت ملی منتشر شد گفته شده است که حمدالله محب، مشاور امنیت ملی تا کنون در سمتش پا برجا بوده و خبرهای نشر شده راجع به کناره‌گیری وی بی‌بنیاد و تبلیغ دشمنان است.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\13.08.2021\Rejection of the resignation of Hamdullah Muhib.png

Facebook / Archived-Link

از سوی دیگر، در 12 آگست 2021 میلادی RTA Dari نیز با نشر خبری در صفحه‌ای فیس‌بوکش خبر کناره‌گیری حمدالله محب را رد کرده است. در این خبر به نقل از شورای امنیت ملی گفته شده است که خبر کناره‌گیری آقای محب شایعه دشمن است.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\13.08.2021\RTA Dari Report.png

Facebook / Archived-Link

نتیجه‌گیری: خبر کناره‌گیری حمدالله محب از مقام مشاوریت امنیت ملی ریاست جمهوری افغانستان از سوی دفتر شورای امنیت ملی تکذیب شده است.

Avatar

عنوان: دفتر شورای امنیت ملی افغانستان با نشر یادداشتی کناره‌گیری حمدالله محب را رد کرده است

بررسی واقعیت توسط:  Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *