گوشی‌های هوشمند تسلا؛ آیا ایلان ماسک اقدام به ساخت گوشی هوشمند خواهد کرد؟

International Misleading Technology

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی از ۱۷ اپریل ۲۰۲۳ میلادی به این‌سو مدعی اند که شرکت تسلا نخستین گوشی‌های ماهواره‌ی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. به نقل از کاربران این گوشی توانایی‌های چون وصل شدن به اینترنت ماهواره‌ی، عدم ردیابی تماس‌ها، چارچ باطری از طریق فایبر نوری، حافظه داخلی تا ۲هزار گیگابایت، بازدهی در عمق ۱۰۰ متری آب و قابلیت کنترول وسایط نقلیه از راه دور را دارد.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post

یافته‌های به‌دست آمده در پیوند به این ادعا حاکی از آن است که تاکنون شرکت تسلا اقدام به ساخت چنین گوشی نکرده است.

بررسی واقعیت: یافته‌های به‌دست آمده در پیوند به این ادعا حاکی از آن است که تاکنون شرکت تسلا اقدام به ساخت چنین گوشی نکرده است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، هیچ مدرکی دال بر ساخت گوشی‌های هوشمند توسط شرکت تسلا وجود ندارد.

وبسایت‌های Techadvisor و Lifewire در مطالبی که در این زمینه منتشر کرده، نگاشته اند که تولید گوشی‌های هوشمند (Pi/P) توسط شرکت تسلا در حد یک گمان است و هیچ مدرکی که این گمان را تایید کند، وجود ندارد.

Techadvisor-ReportLifewire-Report
Archived-LinkArchived-Link

از سوی دیگر، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی، خبر توسعه ساعت هوشمند تسلا و شرکای تجاری‌اش را رد کرده و گفته بود که ساعت هوشمند و گوشی‌ها فناوری دیروز اند و اما نیورالینک فناوری آینده است.

این در حالی‌ست که ایلان ماسک در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی با نشر توییتی گفته است که در صورت مجبور شدن یک گوشی جاگزین خواهد ساخت.

خلاصه: تاکنون هیچ گونه‌ی از گوشی هوشمند توسط شرکت تسلا تولید و عرضه نشده است. بر اساس یافته‌های به‌دست آمده، هیچ مدرکی مبنی بر این‌که تسلا اقدام به تولید گوشی خواهد کرد، وجود ندارد.

Avatar

عنوان: گوشی‌های هوشمند تسلا؛ آیا ایلان ماسک اقدام به ساخت گوشی هوشمند خواهد کرد؟

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: Misleading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *