خبرهای نشر شده در پیوند به رهایی عبدالروف از بند آدم ربایان نادرست است

False Terrorism

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان خبری را در پیوند به آزادی عبدالروف، کودک اختطاف شده منتشر کرده‌اند. کاربران گفته‌اند که طالبان این کودک را از بند آدم ربایان آزاد کرده است. 

فاکت‌کریسیندو دریافته است که تاکنون عبدالروف رها نشده و نیز هیچ خبری از سوی منابع معتبر در پیوند به آزادی وی به نشر نرسیده است.

ادعا: شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان خبری را در پیوند به آزاد شدن عبدالروف، کودک ربوده شده منتشر کرده‌اند. کاربران گفته‌اند که طالبان این کودک را از بند آدم ربایان رها و وی را به خانواده‌اش تسلیم کرده است. کاربران این خبر را از 9 نوامبر 2021 میلادی به این‌سو همه‌گانی کرده‌اند.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\13.Nov.2021\Claim`s ScreenShots.png

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-LinkArchived-LinkArchived-Link

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو در این زمینه نشان می‌دهد که خبرهای نشر شده در پیوند به آزادی عبدالروف نادرست است. محمد نبی، پدر کودک اختطاف شده به فاکت‌کریسیندو تایید کرد که تاکنون عبدالروف رها نشده است. او هم‌چنان گفته است که خبرهای دروغین راجع به آزادی پسرش در صفحات رسانه‌های اجتماعی به نشر رسیده است.

از سوی دیگر تا هنوز 13 نوامبر 2021 میلادی، هیچ گزارشی از سوی رسانه‌ها در پیوند به آزادی عبدالروف منتشر نشده و نیز هیچ منبعی خبر آزادی وی را تایید نکرده است.

نتیجه‌گیری: خبر آزادی عبدالروف، کودک که چندی پیش ربوده شده است صحت ندارد.

Avatar

سرلیک: خبرهای نشر شده در پیوند به رهایی عبدالروف از بند آدم ربایان نادرست است

د واقعیت ارزوونکی: Fact Crescendo Team 

پایله: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *