تصاویر برخورد یک مرد معترض آمریکایی با یک پولیس، تصویر مرد فلسطینی عنوان شد

False International

کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان تصویرهای از جریان یک درگیری را منتشر کردند. در این تصویرها دیده می‌شود که یک مرد معترض با یک عضو نیروهای پولیس درگیر شده و وی را به زمین می‌کوبد. کاربران با نشر این تصویرها ادعا کرده‌اند که این مرد معترض اهل فلسطین است.

یافته‌های تحقیق ما نشان می‌دهد که تصویرهای نشر شده قدیمی بوده و این درگیری میان معترضان و نیروهای پولیس در کشور شیلی رخ داده است.

ادعا: کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان تصویرهای از جریان یک درگیری را منتشر کردند. این تصویرها از سوی کاربران در (16 می 2021) به نشر رسیده است. تصویرها حاکی از درگیری یک مرد معترض با نیروهای پولیس است. در این درگیری یک عضو نیروهای پولیس از سوی مرد معترض مورد حمله قرار گرفته  و به زمین کوبیده می‌شود.

C:\Users\Mujtaba Ali\Desktop\17.05.2021\The Palestinian brother.png

Facebook / Archived-Link

بررسی واقعیت: در پیوند به این ادعا و تصویرهای نشر شده تحقیق کردیم و یافته‌های ما نشان می‌دهد که این تصویرها قدیمی است. براساس یافته‌های ما این مرد معترض اهل کشور شیلی بوده و این درگیری میان معترضان و پولیس در آن کشور اتفاق افتاده است.

این تصویرها در (30 دسامبر 2019) از سوی وبسایت Theclinic.cl منتشر شده است. این وبسایت با نشر این تصویرها از درگیری میان معترضان و نیروهای پولیس در شیلی گزارش داده است. در این گزارش، برخورد مرد معترض با یک پولیس در والپاریسو(Valparaíso) فوق العاده توصیف شده است. در گزارش هم‌چنان گفته شده است که ماموران ویژه در پلازاسالوادورآلنده(Plaza Salvador Allende) موفق به بازداشت فرد مهاجم نشده‌اند.

C:\Users\Mujtaba Ali\Desktop\17.05.2021\Protester applied a tremendous tackle to a policeman in Valparaíso.png

Theclinic.cl / Archived-Link

از سوی دیگر، در (31 دسامبر 2019) تصویرهای این درگیری از سوی وبسایت Primeralineaprensa.cl نیز منتشر شده است. این تصویرها از سوی این وبسایت زیر عنوان “تصویر جهانی” منتشر شده است. این وبسایت در پیوند به این تصویر به گونه‌ای طنزی نگاشته است که تیم‌های رگبی نیوزیلند و آفریقای جنوبی یادگار تاریخ شده‌اند.

C:\Users\Mujtaba Ali\Desktop\17.05.2021\THE PHOTOGRAPH THAT WAS AROUND THE WORLD.png

Primeralineaprensa.cl / Archived-Link

نتیجه‌گیری: کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان تصویرهای از یک درگیری که میان معترضان و پولیس در شیلی رخ داده است را تصویر مرد فلسطینی عنوان کردند. در این تصویرها دیده می‌شود که یک مرد معترض به یک نظامی پولیس حمله کرده و وی را به زمین می‌کوبد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *