عباس ابراهیم‌زاده برای اجساد اعضای گروه طالبان هیچ مبلغی را پرداخت نمی‌کند

False Security

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان با نشر خبری گفته‌اند که عباس ابراهیم‌زاده، عضو پارلمان و رهبر حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان در عوض جسد هر طالب مبلغ 20 هزار افغانی و در بدل هر طالب که زنده بازداشت می‌شود مبلغ 10 افغانی پرداخت می‌کند.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو(Factcrescendo) نشان می‌دهد خبری که در پیوند به قیمت‌گذاری اجساد گروه طالبان منتشر شده است واقعیت نداشته و این خبر از سوی آقای ابراهیم‌زاده تکذیب شده است.

ادعا: شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان خبری را در پیوند قیمت‌گذاری اجساد گروه طالبان منتشر کرده‌اند. این خبر در 24 جون 2021 از سوی کاربران همه‌گانی شده است. در این خبر آمده است که عباس ابراهیم‌زاده، عضو پارلمان و رهبر حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان در بدل جسد هر طالب مبلغ 20 هزار افغانی و در بدل هر طالب که زنده بازداشت می‌گردد مبلغ 10 افغانی پول پرداخت می‌کند.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\06.07.2021\The price of the bodies of the Taliban.png

FacebookFacebookFacebook
Archived-LinkArchived-LinkArchived-Link

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو(Factcrescendo) نشان می‌دهد که خبر نشر شده در پیوند به خرید اجساد گروه طالبان واقعیت ندارد. این خبر با نشر یادداشتی از سوی عباس ابراهیم‌زاده، عضو پارلمان و رهبر حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان تکذیب شده است.

در 6 جولای 2021 عباس ابراهیم‌زاده، عضو پارلمان و رهبر حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان با نشر یادداشتی در صفحه‌ای فیس‌بوکش خبر قیمت‌گذاری اجساد اعضای گروه طالبان را رد کرده است. بر اساس این یادداشت آقای ابراهیم‌زاده نشر چنین خبر را پروپاگندا عنوان کرده و در واکنش به آن گفته است که این اقدام از سوی رقیب‌های سیاسی وی صورت گرفته است. در بخشی از این یادداشت آمده است: ” در این اواخر مدتی می‎شود که حلقات سو استفاده جو و عناصر  فرصت طلب از طریق صفحات مجازی با اسم مستعار خبرهایی دروغین را پخش و نشر می‌کنند مبنی بر این‌که گویا اینجانب اعلام کرده باشم که در بدل هر کشته گروه طالبان 20 هزار افغانی می‌پردازم، اینجانب از طریق صفحه رسمی خویش با صراحت پخش و نشر این خبر و پروپاگند را تکذیب می‌کنم و خاطر نشان می‌سازم که این شایعه پراکنی‌ها از سوی رقبای سیاسی فرصت طلب دامن زده می‌شود که بدنبال کینه توزی و عقده گشایی اند“.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\06.07.2021\Abbas Ibrahimzadeh - The deny of a rumor and a news.png

Facebook / Archived-Link

نتیجه‌گیری: عباس ابراهیم‌زاده با نشر یادداشتی در صفحه‌ای فیس‌بوکش اعلام کرد که وی هیچ مبلغی را جهت پرداخت در عوض اجساد گروه طالبان تعیین نکرده است.

Avatar

عنوان: عباس ابراهیم‌زاده برای اجساد اعضای گروه طالبان هیچ مبلغی را پرداخت نمی‌کند

بررسی واقعیت توسط:  Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *