تصویر دریاچه‌ای سیف‌الملوک به عنوان طبیعت افغانستان منتشر شد

False National

کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان تصویری از جهیل سیف‌الملوک که در پاکستان موقعیت دارد را به عنوان تصویری از طبیعت افغانستان منتشر کردند. آنان گفته‌اند که این دریاچه در آستان بدخشان افغانستان واقع شده‌است.

ادعا: در 20-مارچ-2021، کاربران رسانه‌های اجتماعی تصویری را نشر کردند که به کشور دیگری بر می‌گردد. آنان ادعا کردند که این تصویر از دریاچه‌ای انجمن بدخشان است. به گفته آنان این دریاچه در شهرستان کران و منجان ولایت بدخشان واقع شده‌است.

C:\Users\Mujtaba Ali\Desktop\1.png

Facebook / Archive

بررسی واقعیت: جستار ما در Google image reverse نشان می‌دهد که این تصویر از جهیل سیف‌الملوک است. بر اساس جستجوها این دریاچه در شمال دره‌ای کاغان در پارک ملی سیف‌الملوک قرار گرفته‌است. این پارک ملی در آستان خیبرپختون‌خواه پاکستان واقع شده‌است و از این دریاچه به عنوان پنج بهترین مکان برای گردشگران در پاکستان نیز یاد شده‌است.

C:\Users\Mujtaba Ali\Desktop\2.png

برای مشاهده – Blizin.com / Archive

از سوی دیگر، در 17- نوامبر-2020 این تصویر در سایت پنترست نیز نشر شده‌است. پنترست آنرا تصویری از جهیل سیف‌الملوک خوانده و امتیازش را به سجاد مدنی داده‌است.

C:\Users\Mujtaba Ali\Desktop\3.png

برای مشاهده – Pinterest / Archive

در همین‌حال شماری از کاربران رسانه‎‌های اجتماعی در سال‌های 2019 و 2020 نیز تصویر این دریاچه را منتشر کردند. در تصویرهای نشر شده از سوی این کاربران، فصل بهاری و فصل زمستانی این دریاچه به نمایش رفته‌است.

C:\Users\Mujtaba Ali\Desktop\Fact.png

Facebook Twitter
Archive

نتیجه‌گیری: تصویری از جهیل سیف‌الملوک که در پاکستان موقعیت دارد به عنوان تصویر دریاچه‌ای انجمن آستان بدخشان در افغانستان منتشر شده‌است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *