خبر مبنی بر وقوع یک انفجار بزرگ در نزدیکی ساختمان پنتاگون تکذیب شد

False International Security

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی از ۲۲ می ۲۰۳۲ میلادی به این‌سو با نشر یک تصویر از وقوع یک انفجار در نزدیکی پنتاگون خبر داده‌اند. در تصویری که کاربران منتشر کرده‌اند، دود غلیظی ناشی از یک انفجار در کنار ساختمان وزارت دفاع آمریکا مشاهده می‌شود. در ادعای کاربران آمده است که در نزدیکی ساختمان پنتاگون واقع در واشنگتن، آمریکا یک انفجار بزرگ رخ داده است.

Archived-Tweet

کاربر دیگری هم‌چنان با نشر این تصویر به نقل از رسانه‌ها از وقوع یک انفجار بزرگ در نزدیکی ساختمان پنتاگون در پایتخت آمریکا خبر داده است.

Archived-Tweet

یافته‌ها در پیوند به این تصویر و خبر نشان می‌دهد که هیچ انفجاری در نزدیکی پنتاگون رخ نداده است. از سوی دیگر یافته‌ها در پیوند به تصویری که هم‌زمان با این خبر همه‌گانی شده است نیز نشان می‌دهد که این تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

بررسی واقعیت: یافته‌ها در پیوند به این تصویر و خبر نشان می‌دهد که هیچ انفجاری در نزدیکی پنتاگون رخ نداده است. از سوی دیگر یافته‌ها در پیوند به تصویری که هم‌زمان با این خبر همه‌گانی شده است نیز نشان می‌دهد که این تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

صفحه توییتر اداره آتش نشانی شهرستان آرلینگتون، ویرجینیا در ۲۲ می ۲۰۲۳ میلادی با رد این خبر گفته که هیچ انفجاری در پنتاگون و حوالی آن رخ نداده است و نیز هیچ خطری برای مردم عام وجود ندارد.

Archived-Tweet

از سوی دیگر، نیک واترز، محقق حوزه دیجیتالی نیز تایید کرده است که این تصویر محصول هوش مصنوعی است. او نیز گفته است که هیچ تصویر، ویدیو و یا فردی که به عنوان شاهده دست اول این رویداد را تایید کند، وجود ندارد.

Archived-Tweet

خلاصه: خبرهای نشر شده مبنی بر وقوع یک انفجار بزرگ در نزدیکی ساختمان پنتاگون تکذیب شد. تصویری که هم‌زمان با این خبر همه‌گانی شده نیز محصول هوشی مصنوعی است و حقیقی نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *