ادعای مبنی بر اهدای رولز رویس به بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان سعودی بی‌اساس است

International Misleading Sports

در سومین روز از بازی‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی فوتبال آرژانتین در مقابل تیم ملی فوتبال عربستان سعودی با تفاوت یک گول مغلوب شد.

به دنبال برد تیم ملی فوتبال عربستان سعودی، شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی مدعی شده‌اند که محمد بن سلمان، ولی‌عهد عربستان سعودی بازیکنان این تیم را با هدیه‌ی گران‌بها تشویق خواهد کرد. در ادعای که از ۲۵ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی به این‌سو منتشر شد، آمده است که به دلیل شکست تیم ملی فوتبال آرژانتین، تمامی بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان سعودی موتر نوع رولز رویس خواهند داشت.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-Post

این ادعا در توییتر نیز وایرال شده است. برخی از کاربران این شبکه نیز مدعی اند که بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان سعودی به دلیل شکست آرژانتین در جام جهانی، رولز رویس هدیه خواهند گرفت.

Archived-Tweet

یافته‌های فاکت‌کریسیندو در این زمینه نشان می‌دهد که کاربران یک ادعای بی‌اساس را منتشر کرده‌اند. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، قرار نیست که به بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان سعودی موتر نوع رولز رویس هدیه داده شود.

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو در این زمینه نشان می‌دهد که کاربران رسانه‌های اجتماعی یک ادعای بی‌اساس را منتشر کرده‌اند. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، هیچ یک از بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان سعودی به دلیل شکست تیم ملی فوتبال آرژانتین هدیه‌ی نوع رولز رویس دریافت نخواهند کرد.

کویت تایمز در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی، ویدیوی مصاحبه صالح الشهری، بازیکن تیم ملی فوتبال عربستان سعودی را در صفحه رسمی فیس‌بوکش منتشر کرده است. در این ویدیو یکی از خبرنگاران حاضر از صالح الشهری در رابطه به دریافت هدیه‌ی نوع رولز رویس پرسیده است. صالح الشهری در پاسخ به این سوال گفته است که هدف آنان خدمت به کشورشان است. آقای الشهری ادعای مبنی بر دریافت چنین هدیه‌ی گران‌بها را بی‌اساس خوانده است.

Archived-Post

از سوی دیگر، نیویارک پست نیز در گزارشی که در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی منتشر کرد، گفته است که به هیچ یک از بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان سعودی موتر نوع رولز رویس هدیه داده نمی‌شود.

در این گزارش هیروی رنارد، سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان سعودی ادعای مبنی بر اهدای موتر نوع رولز رویس به بازیکنان تیم ملی آن کشور را رد کرده است. در این گزارش نیز آمده که این ادعا را ابتدا یک دندان‌پزشک پاکستانی منتشر کرده است. 

NY-Post / Archived-Link

خلاصه: بر بنیاد یافته‌های فاکت‌کریسیندو خبر مبنی بر اهدای موترهای نوع رولز رویس به بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان پس از شکست تیم ملی فوتبال آرژانتین بی‌اساس است.

Avatar

عنوان: ادعای مبنی بر اهدای رولز رویس به بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان سعودی بی‌اساس است

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *