صحنه‌ی از یک سریال ترکی به عنوان ویدیوی همکاری بوراک اوزچیویت در بیرون آوردن مردم از زیر آوارهای زمین‌لرزه آن کشور منتشر شد

False International

به‌دنبال وقوع زمین‌لرزه‌های پی‌هم در ترکیه، شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی با نشر یک ویدیو از حضور و همکاری بوراک اوزچیویت، بازیگر ترک در بیرون آوردن مردم از زیر آوارها خبر داده‌اند. در این ویدیو، بوراک اوزچیویت با سر و صورت کثیف در حال مصاحبه با یک خبرنگار مشاهده می‌شود. کاربران در شرح این ویدیو گفته‌اند: “حضور بوراک اوزچیویت بازیگر سرشناس ترکی است که در قسمت زلزله زده حضور دارد و فعالانه و شجاعانه هموطنانش را از زیر آوار نجات میدهد“. این ویدیو از ۸ فبروری ۲۰۲۳ میلادی به این‌سو منتشر شده است.

Archived-Video

شماری دیگری از کاربران هم‌چنان تصویری‌های برداشته شده از این ویدیو را منتشر کرده‌اند. آنان نیز مدعی اند که بوراک اوزچیویت، بازیگر ترک که در سریال قیام نقش عثمان را بازی کرده است در نخستین ساعت زمین‌لرزه درشهرهای ترکیه، خودرا به نزدیک‌ترین محل رویداد رسانیده و به هموطنانش کمک کرده است. این تصویرها نیز از ۸ فبروری ۲۰۲۳ میلادی به این‌سو منتشر شده‌اند.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-postArchived-postArchived-post
Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-postArchived-postArchived-postArchived-post

یافته‌های ما در پیوند به این ویدیو نشان می‌دهد که کاربران صحنه‌ی از یک سریال ترکی را به عنوان ویدیوی لحظه‌ی همکاری بوراک اوزچیویت در بیرون آوردن مردم از زیر آوارها منتشر کرده‌اند. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، این سریال زیر عنوان عشق بی پایان (Kara Sevda) در سال ۲۰۱۵ میلادی به بازار عرضه شده است.

بررسی واقعیت: یافته‌های ما در پیوند به این ویدیو نشان می‌دهد که کاربران صحنه‌ی از یک سریال ترکی را به عنوان ویدیوی لحظه‌ی همکاری بوراک اوزچیویت در بیرون آوردن مردم از زیر آوارها منتشر کرده‌اند. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، این سریال زیر عنوان عشق بی پایان (Kara Sevda) در سال ۲۰۱۵ میلادی به بازار عرضه شده است.

کانال یوتیوب Kara Sevda این قسمت سریال را در ۱۵ اکتوبر ۲۰۱۵ میلادی منتشر کرده است. در این قسمت سریال، بوراک اوزچیویت و چندین نفر دیگر وارد یک معدن ذغال سنگ می‌شوند و در اثر وقوع یک انفجار در آن معدن گیر می‌کنند. سپس این کرکتر با موفقیت یکی از افراد کارگر را از معدن ذغال سنگ بیرون می‌آورد. در نخستین لحظه‌های بیرون آمدن بوراک اوزچیویت یکی از خبرنگاران با وی مصاحبه انجام می‌دهد. این همان صحنه‌ی است که کاربران آن‌را منتشر کرده و مدعی اند که او در جهت بیرون آوردن افراد گیرمانده از زیر آوارها همکاری کرده است. لحظه‌ی مصاحبه بوراک اوزچیویت در دقیقه‌ی دهم و ثانیه شانزدهم این ویدیو قرار گرفته است.

Archived-Link

از سوی دیگر، یافته‌ها حاکی از آن است که بوراک اوزچیویت به علت بارداری همسرش نتوانسته است که در میدان به کمک مردم برود. بوراک اوزچیویت و همسرش این موضوع را در یک برنامه زنده اظهار داشته‌اند. ویدیوی از گفته‌های این دو نفر را یکی از کاربران توییتر در ۱۱ فبروری ۲۰۲۳ میلادی منتشر کرده است.

Archived-Tweet

خلاصه: در پی وقوع زمین‌لرزه‌های پی‌هم در ترکیه، کاربران صحنه‌ی از یک سریال ترکی را به عنوان لحظه‌ی حضور و همکاری بوراک اوزچیویت در بیرون آوردن مردم از زیر آوارها منتشر کرده‌اند. این سریال زیر عنوان عشق بی پایان در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شده است.

Avatar

عنوان: صحنه‌ی از یک سریال ترکی به عنوان ویدیوی همکاری بوراک اوزچیویت در بیرون آوردن مردم از زیر آوارهای زمین‌لرزه آن کشور منتشر شد

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *