تصویری از عملیات نیروهای ترک به عنوان تصویر کماندوهای جبهه مقاومت ملی افغانستان منتشر شد

Misleading National

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی افغان تصویری را زیر عنوان کماندوهای جبهه مقاومت ملی افغانستان منتشر کرده‌اند. در این تصویر نیروهای مسلح که به سمت فراز یک کوه پوشیده از برف در حرکت اند مشاهده می‌شوند.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو در پیوند به تصویر نشر شده زیر عنوان کماندوهای جبهه مقاومت ملی افغانستان حاکی از آن است که کاربران تصویری از نظامیان ترک را منتشر کرده‌اند.

ادعا: شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی افغان تصویری را زیر عنوان کماندوهای جبهه مقاومت ملی افغانستان منتشر کرده‌اند. در تصویر نشر شده شماری از افراد مسلح مشاهده می‌شوند که به سمت فراز یک کوه در حرکت اند. این تصویر و یادداشت از 28 دسامبر 2021 میلادی به این‌سو در صفحات رسانه‌های اجتماعی همه‌گانی شده است. 

Facebook-Post / Archived-Link

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو در پیوند به تصویر نشر شده زیر عنوان کماندوهای جبهه مقاومت ملی افغانستان حاکی از آن است که کاربران تصویری از نظامیان ترک را منتشر کرده‌اند.

در 20 دسامبر 2019 میلادی وبسایت Haber7 با نشر این تصویر از آغاز عملیات بزرگ نظامی در هاکاری خبر داده است. این وبسایت گفته است که وزارت داخله ترکیه عملیات‌های کران-9 و کران-10 را در سرناک و هاکاری آغاز کرده است. به نقل از این گزارش عملیات‌های کران علیه سازمان‌های تروریستی تجزیه طلب هم‌زمان در دو منطقه دشوار آغاز شده است.

Haber7 / Archived-Link

نتیجه‌گیری: کاربران تصویری از نیروهای نظامی ترکیه که در عملیات‌های کران در مناطق سرناک و هاکاری اشتراک کرده‌اند را به عنوان تصویر کماندوهای جبهه مقاومت ملی افغانستان منتشر کرده‌اند.

Avatar

عنوان: تصویری از عملیات نیروهای ترک به عنوان تصویر کماندوهای جبهه مقاومت ملی افغانستان منتشر شد

بررسی واقعیت توسط:  Fact Crescendo Team 

نتیجه: Misleading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *