روند صدور پاسپورت در افغانستان روز چهارشنبه دهم حوت از سر گرفته شده است

Misleading National

از ۲۲ فبروری ۲۰۲۳ میلادی برابر با ۳ حوت ۱۴۰۱ هجری‌شمسی به این‌سو شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی خبری را در پیوند به از سرگیری روند صدور پاسپورت منتشر کرده‌اند. در این خبر آمده است که روند توزیع پاسپورت در افغانستان سر از روز پنج‌شنبه، ۴ حوت ۱۴۰۱ هجری‌شمسی برابر با ۲۳ فبروری ۲۰۲۳ میلادی از سر گرفته می‌شود. کاربران این خبر را به نقل از منابعی از وزارت داخله حکومت سرپرست افغانستان منتشر کرده و گفته‌اند که این خبر چهارشنبه، ۳ حوت سال روان هجری‌شمسی به رسانه ها تایید شده است.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post
Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post

یافته‌ها در پیوند به این خبر حاکی از آن است که روند صدور پاسپورت در افغانستان از روز چهارشنبه، ۱۰ حوت ۱۴۰۱ هجری‌شمسی برابر با ۱ مارچ ۲۰۲۳ میلادی از سر گرفته شده است. بر بنیاد این یافته‌ها پنج‌شنبه، ۴ حوت سال روان هجری‌شمسی روند صدور پاسپورت آغاز نشده بلکه تاریخ دقیق از سرگیری این پروسه اعلام شده است.

بررسی واقعیت: یافته‌ها در پیوند به این خبر حاکی از آن است که روند صدور پاسپورت در افغانستان از روز چهارشنبه، ۱۰ حوت ۱۴۰۱ هجری‌شمسی برابر با ۱ مارچ ۲۰۲۳ میلادی از سر گرفته شده است. بر بنیاد این یافته‌ها پنج‌شنبه، ۴ حوت سال روان هجری‌شمسی روند صدور پاسپورت آغاز نشده بلکه تاریخ دقیق از سرگیری این پروسه اعلام شده است.

مولوی عبدالکریم حسیب، رییس اداره پاسپورت حکومت سرپرست افغانستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ ۴ حوت ۱۴۰۱ ه.ش برابر با ۲۳ فبروری ۲۰۲۳ میلادی، اعلام کرده است که پروسه‌ی صدور پاسپورت برای افغان‌ها در ۱۰ حوت سال روان هجری‌شمسی از سر گرفته می‌شود.

Radio-Azadi / Archived-Link

از سوی دیگر، وزارت داخله حکومت سرپرست افغانستان نیز با نشر اعلامیه‌ی تایید کرده است که روند صدور پاسپورت را از دهم حوت سال روان هجری‌شمسی برابر با ۱ مارچ ۲۰۲۳ میلادی در آن‌کشور از سر می‌گیرد.

 MOI-Newsletter / Archived-Link

خلاصه: روند صدور پاسپورت برای افغان‌ها از تاریخ دهم حوت ۱۴۰۱ هجری‌شمسی برابر با ۱ مارچ ۲۰۲۳ میلادی از سرگرفته شده است. این موضوع را مسوولان اداره پاسپورت افغانستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ ۴ حوت سال روان هجری‌شمسی اعلام کرده‌اند.

Avatar

عنوان: روند صدور پاسپورت در افغانستان روز چهارشنبه دهم حوت از سر گرفته شده است

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: Misleading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *