خبر نشر شده مبنی بر درگذشت زلمی خلیل‌زاد بی‌اساس است

False International

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی از وفات زلمی خلیل‌زاد، فرستاده پیشین آمریکا در امور افغانستان خبر داده‌اند. کاربران مدعی اند که زلمی خلیل‌زاد در سن ۷۱ سالگی در آمریکا در گذشته است.

کاربران پلتفرم فیس‌بوک این خبر را از ساعت ۵ بعد از ظهر روز چهارشنبه، ۲۵ جنوری ۲۰۲۳ میلادی منتشر کرده‌اند.

Facebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-Post

برخی از کاربران توییتر نیز خبر مبنی بر درگذشت زلمی خلیل‌زاد منتشر کرده‌اند. یکی از کاربران این پلتفرم این خبر را ساعت ۵:۱۷ بعد از ظهر روز چهارشنبه، ۲۵ جنوری ۲۰۲۳ میلادی، منتشر کرده است.

Archived-Tweet

کاربر دیگری این خبر را ساعت ۱۰:۴۵ پیش از ظهر روز پنج‌شنبه، ۲۶ جنوری ۲۰۲۳ میلادی، منتشر کرده است.

Archived-Tweet

یافته‌های ما نشان می‌دهد که خبر نشر شده مبنی بر درگذشت زلمی خلیل‌زاد بی‌اساس است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، پس از نشر این ادعا، زلمی خلیل‌زاد توییتی را در پیوند به چشم‌پوشی اشرف غنی از پیام‌های صریح مقام‌های آمریکایی منتشر کرده است.

بررسی واقعیت: یافته‌های ما نشان می‌دهد که خبر نشر شده مبنی بر درگذشت زلمی خلیل‌زاد بی‌اساس است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، پس از نشر این ادعا، زلمی خلیل‌زاد توییتی را در پیوند به چشم‌پوشی اشرف غنی از پیام‌های صریح مقام‌های آمریکایی منتشر کرده است.

بر اساس یافته‌ها، این تویت زلمی خلیل‌زاد روز چهارشنبه، ۲۵ جنوری ۲۰۲۳ میلادی، ساعت ۹:۰۵ شب منتشر شده است.

Archived-Tweet

از سوی دیگر، ما این خبر را با استفاده از ابزارهای جست‌وجوی الکترونیکی هم‌چنان بررسی کردیم. بر بنیاد این جست‌وجوها، تاکنون هیچ یک از منابع معتبر از وفات زلمی خلیل‌زاد گزارش نداده است.

خلاصه: یافته‌های ما نشان می‌دهد که خبر درگذشت زلمی ‌خلیل‌زاد بی‌اساس است. یافته‌ها حاکی از آن است که آخرین توییتی که زلمی خلیل‌زاد پس از انتشار این ادعاها منتشر کرد، روز چهارشنبه، ۲۵ جنوری ۲۰۲۳ میلادی، ساعت ۹:۰۵ شب بوده است.

Avatar

عنوان: خبر نشر شده مبنی بر درگذشت زلمی خلیل‌زاد بی‌اساس است

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *