نرگس مومند حسن‌زی: ‏تقرر سید نصیراحمد علوی به عنوان والی هرات حقیقت ندارد

False National

شماری از رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان خبری را در پیوند به گماشته شدن سید نصیراحمد علوی به عنوان والی جدید ولایت هرات منتشر کرده‌اند. بر اساس خبر نشر شده آقای علوی به عنوان والی جدید ولایت هرات منصوب شده است.

یافته‌های فاکت‌کریسیندو(Factcrescendo) نشان می‌دهد که خبر نشر شده مبنی بر تقرری سید نصیراحمد علوی به عنوان والی ولایت هرات از سوی سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محل رد شده است.

ادعا: شماری از رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی در افغانستان از گماشته شدن سید نصیراحمد علوی به عنوان والی جدید ولایت خبر داده‌اند. این خبر در 8 جولای 2021 از سوی رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است. بر اساس خبر نشر شده سید نصیراحمد علوی به‌جای جنرال عبدالصبور قانع به عنوان والی ولایت هرات گماشته شده است. رسانه‌ها به نقل از نزدیکان سید نصیراحمد علوی خبر داده‌اند که آقای علوی به زودی وارد ولایت هرات می‌شود. در خبر نشر شده هم‌چنان آمده است که آقای علوی باشنده ولایت هرات بوده و سمت رییس اسبق امنیت ملی این ولایت را نیز بر عهده داشته است.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\09.07.2021\Seyed Nasir Ahmad Alavi was appointed the new governor of Herat Province.png

FacebookFacebookFacebook
Archived-LinkArchived-LinkArchived-Link

بررسی واقعیت: یافته‌های فاکت‌کریسیندو(Factcrescendo) نشان می‌دهد که خبر نشر شده مبنی بر تقرری سید نصیراحمد علوی به عنوان والی ولایت هرات از سوی سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محل افغانستان رد شده است.

نرگس مومند حسن‌زی، سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محل افغانستان با نشر یادداشتی در صفحه‌ای فیس‌بوکش خبر گزینش سید نصیراحمد علوی به عنوان والی هرات را رد کرده است. این یادداشت در 8 جولای 2021 از سوی خانم مومند منتشر شده است. در این یادداشت آمده است: ” ‏تقرر سید نصیراحمد علوی به عنوان والی هرات حقیقت ندارد“.

C:\Users\Dell-Vio\Desktop\09.07.2021\The appointment of Seyed Nasir Ahmad Alavi as the governor of Herat province is not true.png

FacebookFacebook
Archived-LinkArchived-Link

نتیجه‌گیری: انتصاب سید نصیراحمد علوی به عنوان والی جدید ولایت هرات حقیقت نداشته و این خبر از سوی سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محل افغانستان رد شده است.

Avatar

عنوان: نرگس مومند حسن‌زی: ‏تقرر سید نصیراحمد علوی به عنوان والی هرات حقیقت ندارد

بررسی واقعیت توسط:  Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *