خبر مبنی بر حضور نجیب فیضی در سازمان ملل به نماینده‌گی از دختران افغان واقعیت ندارد

False International

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی به این‌سو با نشر تصاویر نجیب فیضی یکی از دگرباشان جنسی افغان، مدعی اند که او به نماینده‌گی از دختران افغان در سازمان ملل حضور یافته است. به نقل از کاربران، نجیب فیضی خواستار گشایش مکتب‌ها و دانشگاه‌ها شده است. در تصویرهای که کاربران منتشر کرده‌اند، نجیب فیضی با لباس سنتی افغانستان که بر تن دارد در حال سخن‌رانی است.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-PostArchived-Post

یافته‌های ما در پیوند به این ادعا و تصاویر حاکی از آن است که نجیب فیضی به نماینده‌گی از دختران افغان در سازمان ملل اشتراک نکرده است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، او به نماینده‌گی از دگرباشان جنسی در نشستی که در آن برخی از سیاست‌مداران آلمانی حضور داشته‌اند، دعوت شده و سخن‌رانی کرده است.

بررسی واقعیت: یافته‌های ما در پیوند به این ادعا حاکی از آن است که نجیب فیضی به نماینده‌گی از دختران افغان در سازمان ملل اشتراک نکرده است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، او به نماینده‌گی از دگرباشان جنسی در نشستی که در آن برخی از سیاستمداران آلمانی حضور داشته‌اند، دعوت شده و سخن‌رانی کرده است. تصویرهای را که کاربران همراه با این ادعا منتشر کرده‌اند نیز از جریان این برنامه است.

نجیب فیضی، دگرباش جنسی افغان ویدیوی از خودش را در ۲۶ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی در صفحه‌ی فیس‌بوکش به اشتراک گذاشته است. او در این ویدیو گفته است که گروهی از سیاست‌مداران آلمانی او را در یک نشست دعوت کرده‌اند. نجیب فیضی در این ویدیو هم‌چنان گفته است که او در این نشست در مورد ال‌جی‌بی‌تی‌کیو یا جامعه دگرباشان صحبت خواهد کرد.

Archived-Video

نجیب فیضی ویدیوی از جریان صحبت‌هایش را در ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی در کانال یوتیوب خودش نیز بارگذاری کرده است.

خلاصه: ادعای مبنی بر حضور نجیب فیضی، دگرباش جنسی افغان به نماینده‌گی از دختران افغان در سازمان ملل نادرست است. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده، او در نشستی که در آن برخی از سیاست‌مداران آلمانی حضور داشته‌اند، دعوت شده و راجع به ال‌جی‌بی‌تی‌کیو صحبت کرده است.

Avatar

عنوان: خبر مبنی بر حضور نجیب فیضی در سازمان ملل به نماینده‌گی از دختران افغان واقعیت ندارد

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: False

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *