در پی دیدار زلنسکی با جو بایدن یک تصویر دست‌کاری شده آنان همه‌گانی شد

Altered International

بر بنیاد گزارش‌ها پس از حمله نظامی روسیه بر اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین برای نخستین بار کشورش را به مقصد آمریکا ترک کرده است. او در چهارشنبه، ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی وارد خاک آمریکا شد و با همتای آمریکای خود دیدار کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آقای زلنسکی در کنگره ایالات متحده سخن‌رانی کرده و خواستار کمک‌های تسلیحاتی بیشتر جهت مقابله با روس‌ها شده است. از سوی دیگر، جوبایدن، رییس جمهور آمریکا در دیدار با زلنسکی تایید کرده است که کشورش یک بسته دو میلیارد دالری دیگر را نیز به اوکراین کمک می‌کند.

به دنبال سفر ولودیمیر زلنسکی به آمریکا، شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی تصویری از زلنسکی، بایدن و جیل بایدن، بانوی نخست ایالات متحده را منتشر کرده‌اند. در تصویری که کاربران منتشر کرده‌اند، دست جو بایدن بر باسن ولودیمیر زلنسکی مشاهده می‌شود.

کاربران در شرح این تصویر از کلمات و جمله‌های متفاوت استفاده کرده‌اند. برخی در شرح این تصویر از استقبال و حمایت بایدن نگاشته و شماری هم آن‌را تصویر روز عنوان کرده اند.

Facebook-PostFacebook-PostFacebook-Post
Archived-PostArchived-PostArchived-Post

شماری از کاربران توییتر نیز این تصویر را از ۲۲ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی به این‌سو منتشر کرده‌اند. آنان هم‌چنان در شرح آن از کلمات متفاوت و نیز جملات کنایه‌آمیز استفاده کرده‌اند.

https://twitter.com/javad_rezay/status/1606291164847652864

Archived-tweet

کاربر دیگری با نشر این تصویر به نقل از اینترنشنال گفته است که زلنسکی در کاخ سفید مورد استقبال بایدن و همسرش قرار گرفته است.

Archived-Tweet

و اما یکی از کاربران ایرانی‌تبار توییتر این تصویر را تصویر روز عنوان کرده است.  او از بایدن و زلنسکی نیز به گونه‌ی طنزآمیز نگاشته است.

Archived-Tweet

یافته‌های ما در پیوند به این تصویر نشان می‌دهد که کاربران یک تصویر ویرایش شده را منتشر کرده‌اند.

بررسی واقعیت: یافته‌های ما در پیوند به این تصویر نشان می‌دهد که کاربران رسانه‌های اجتماعی یک تصویر ویرایش شده که در آن جو بایدن و جیل بایدن به همراه ولودیمیر زلنسکی مشاهده می‌شوند را منتشر کرده‌اند. در تصویری که کاربران منتشر کرده‌اند، دست جو بایدن بر باسن ولودیمیر زلنسکی مشاهده می‌شود. بر بنیاد یافته‌های به‌دست آمده در تصویر اصلی دست جو بایدن بر باسن ولودیمیر زلنسکی نبوده، بلکه دست وی بر پشت آقای زلنسکی قرار گرفته است.

تصویر اصلی را جیل بایدن، بانوی نخست ایالات متحده آمریکا در ۲۲ دسامبر سال روان میلادی در صفحه‌ی رسمی توییتر خود منتشر کرده است. او هم‌زمان با نشر این تصویر یادداشتی را مبنی بر محبت و حمایت ایالات متحده به خانم، فرزندان و اوکراینی‌ها نگاشته است.

Archived-Tweet

از سوی دیگر، در ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی، رویترز در پیوند به تصویری که دست جو بایدن را بر باسن ولودیمیر زلنسکی نشان می‌دهد نیز نگاشته که این تصویر دست‌کاری شده است.

Reuters / Archived-Link

ما در اینجا دو تصویر اصلی و یرایش را در کنار هم قرار داده‌ایم:

خلاصه: در پی دیدار جو بایدن و ولودیمیر زلنسکی، یک تصویر ویرایش آنان در فضای رسانه‌های اجتماعی وایرال شد. در تصویر اصلی دستان جو بایدن و جیل بایدن بر پشت رییس جمهور اوکراین قرار گرفته‌اند.

Avatar

عنوان: در پی دیدار زلنسکی با جو بایدن یک تصویر دست‌کاری شده آنان همه‌گانی شد

بررسی واقعیت توسط: Fact Crescendo Team 

نتیجه: Altered

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *